Dronų neskraidymo zonos - Droneacademy.lt

Dronų neskraidymo zonos

Tadas Aleksandravičius - 2019 15 birželio


Bepiločiai orlaiviai – toli gražu ne tik pramoga. Vis daugiau kalbama apie augantį aviacijos sektorių, kuris gali daryti ir daro teigiamą įtaką šalies ekonomikai. Žinoma, kuo daugiau dronų naudojama – tuo griežčiau reglamentuojama skraidymo tvarka, kadangi svarbu brėžti ribą tarp žmogaus privatumo bei galimybės įamžinti tam tikrus objektus bei atlikti tam tikras funkcijas.

Diagrama paimta iš Everglades University duombazės

Europos Sąjunga yra priėmusi reglamentą, kuris nustatyto bepiločio orlaivio skraidymo galimybes senojo žemyno ribose. Lietuvos Respublikos įstatymai papildomai apibrėžia dronų naudojimo teises šalyje. Dronų mokykla teikia ne tik nuomos paslaugas, tačiau taip pat ir informuoja apie jo naudojimo galimybes, tad verta mokytis iš profesionalų.
Dronas, kurio sveriamoji masė nesiekia 300 g, negali skristi:
 • Arčiau nei 1,8 km. iki šalies oro uostų: Vilniaus, Kauno, Palangos ir Šaulių.
 • Iki 300 gramų sveriantys dronai negali skristi arčiau nei 5,4 km. iki tam tikro objekto/kliūties: medžių, nekilnojamojo turto objektų, elektros linijų, įvairios paskirties bokštų ir taip toliau.
 • Taip pat svarbu, kad dronai skristų aukščiau kaip 60 metrų nuo žemės paviršiaus.
Dronai, kurių sveriamojo masė yra didesnė nei 300 g, negali skristi:
 • Tose vietose, kurios Lietuvos Respublikos įstatymų apibrėžiamos kaip draustinos.
 • Negalima skaidyti tokiame aukštyje ir tokiu atstumu, jeigu bepilotis orlaivis yra sunkiai matomas, sunku nustatyti jo skrydžio kryptį ir panašiai. Maksimalus drono nuskridimo atstumas turi siekti iki 1 km. nuo asmens valdymo buvimo vietos.
 • Dronas turi skristi aukščiau nei 50 metrų nuo auto technikos, žmonių, nekilnojamo turto objektų ir panašiai.
 • Naudotis bepiločiu orlaiviu negalima tose vietose, kuriose yra labai tankiai apgyvendintos, kur gali būti grėsmė žmonėms, gyvūnams, kitiems objektams.
 • Daugiau nei 300 gramų sveriantis dronas turi būti pakilęs daugiau nei 120 metrų nuo žemės paviršiaus.
 • Taip pat negalima skaidyti aerodromo ribose, jeigu asmuo neturi raštiško sutikimo.
Papildomos nuostatos visiems orlaiviams nepriklausomai nuo jų dydžio bei funkcionalumo:

 • Masinių renginių metu skraidymas virš žmonių be sutikimo nėra galima.
 • Draudžiama skristi šalia kitų orlaivių ir trikdyti jų darbą.
 • Draudžiama skristi virš karinių teritorinių, jeigu neturite raštiško sutikimo.
Šios įvardytos taisyklės yra pačios pagrindinės, kurios nurodo drono naudojimo galimybes. Žinoma, teisiškai negalima filmuoti privačiose valdose, gadinti žmogaus fizinę arba psichinę sveikatą, taip pat, kelti diskomfortą žmonėms arba gyvūnams. Laikykitės taisyklių ir atsakingai naudokite bepilotį orlaivį.


Civilinės aviacijos administracija pateikia žemėlapį, kuriame matyti galimas orlaivio naudojimas aerodromų skrydžių valdymo zonose. Pažeidus įstatymus galite užsitraukti baudžiamąją atsakomybę.Kitos naujienos Žiūrėti visus

Siunta skraidinama su bepiločiu orlaiviu

Pasiekėme naują rekordą Lietuvoje: toliausiai dronu pristatyta siunta

  Savaitgalį Birštone vykdykdėme naują rekordą - toliausiai bepilote skraidyle pristatėme pašto siuntą. Riešutų sviestą skraidinome net 5,3 kilometrus nuo pakilimo vietos - Birštono apžvalgos bokšto. Projekto įgyvendinimas pareikalavo ...

Dronai – ateities profesija?

Renkantis profesiją vis daugiau jaunų  žmonių žiūri į ateities perspektyvas, juolab, supranta, kad aukštasis mokslas toli gražu nereiškia, kad pavyks rasti gerai apmokamą darbą. Ne veltui į pirmą planą “išlindo” technologijos, įvairūs kursai, gali...

Dronų mokykla

Dronų taisyklės: pateiktas projektas dėl naujos tvarkos 2020 metais

INFORMACIJA APIE ĮSAKYMO PROJEKTĄ   Lietuvos transporto saugos administracija (toliau – Administracija) parengė ir teikia išvadoms gauti Įsakymo projektą. Įsakymas parengtas atsižvelgiant į 2020 m. liepos 1 d. įsigaliosiančias 2019 m. ge...