Reikalavimai skrydžiams specialiojoje kategorijoje:

  • Į šią kategoriją patenka visi skrydžiai, kurių metu kylama aukščiau negu 120 metrų nuo žemės paviršiaus, kai nuotolinis pilotas nemato bepiločio orlaivio vizualiai ir kiti skrydžiai, kurie nepatenka į atvirąją kategoriją.
  • Nuotolinis UAS pilotas prieš skrydį privalo TKA internetinėje sistemoje pateikti prašymą ir pridėti skrydžio rizikos vertinimą.
  • TKA išduoda naudojimo leidimą, jeigu po prašymo bei skrydžio rizikos vertinimo padaroma išvada, kad atsižvelgta į veiklos riziką, o rizikos mažinimo priemonių, susijusių su veiklos sąlygomis skrydžiui vykdyti, jį vykdančio personalo gebėjimais ir bepiločio orlaivio techninėmis savybėmis, derinys yra adekvatus ir pakankamai patikimas skrydžio saugai užtikrinti, atsižvelgiant į identifikuotą riziką ant žemės ir ore.

Juridiniai asmenys, dažnai vykdantys skrydžius specialiojoje kategorijoje, gali gauti specialius lengvosios UAS naudotojo pažymėjimus (LUC).

LUC pažymėjimas išduodamas, kai juridinis asmuo įrodo turintis kompetencijas – atsakingus kvalifikuotus specialistus – kurie be atskiro TKA leidimo gali įvertinti skrydžio rizikas, atlikti saugumo veritinimą ir saugiai atlikti skrydį.

Nuotolinis pilotas, norėdamas vykdyti skrydžius specialiojoje kategorijoje, turi įgyti teorijos žinių pažymėjimą. Tam reikia:

  • baigti teorijos žinių mokymo kursą ir išlaikyti internetinį egzaminą TKA sistemoje;
  • išlaikyti papildomą teorijos žinių egzaminą TKA egzaminavimo klasėje.

Taip pat nuotolinis pilotas turi užbaigti praktinius mokymus ir gauti praktinių įgūdžių ugdymo pažymėjimą, kurį išduoda tokiai veiklai TKA pripažinta įstaiga.

Kitos naujienos Žiūrėti visus

Dronai – ateities profesija?

Renkantis profesiją vis daugiau jaunų  žmonių žiūri į ateities perspektyvas, juolab, supranta, kad aukštasis mokslas toli gražu nereiškia, kad pavyks rasti gerai apmokamą darbą. Ne veltui į pirmą planą “išlindo” technologijos, įvairūs kursai, gali...

dronai verslui

Dronai versle: panaudojimo būdai

Vis dažniau girdime, jog verslai investuoja į procesų optimizavimus, norėdami sutaupyti aptarnavimo, gamybos ar priežiūros kaštus. Dažna investicija būna nukreipta į robotikos rinką, kuri leistų sutaupyti laiko ar žmogiškųjų išteklių. Augant ir t...

Dronų mokykla

Dronų taisyklės: pateiktas projektas dėl naujos tvarkos 2020 metais

Informacija apie įsakymo projektą Lietuvos transporto saugos administracija (toliau – Administracija) parengė ir teikia išvadoms gauti Įsakymo projektą.Įsakymas parengtas atsižvelgiant į 2020 m. liepos 1 d. įsigaliosiančias 2019 m. gegužės 24 d...