Bepiločių orlaivių skraidymo taisyklės Lietuvoje - Droneacademy.lt

Bepiločių orlaivių skraidymo taisyklės Lietuvoje

Tadas Aleksandravičius - 2019 10 gegužės
 

Kadangi šiais laikais bepiločiai orlaiviai naudojami ne tik profesionalų, tačiau ir mėgėjų, kurie išbando įrangos funkcionalumą pramogoms – svarbu kuo daugiau žinoti apie taisykles, kurios reglamentuoja drono veiklą. Nepamirškite, kad bepilotis orlaivis – irgi orlaivis, tad juo naudotis reikia remiantis šalies  įstatymais. Trumpai pateiksime pagrindinę info, kurią turi žinoti kiekvienas nuotoliniu būdu pilotuojantis orlaivį.
 1. Jeigu droną naudojate toliau nei 50 metrų nuo žmonių, gyvūnų bei pastatų – tokiu atveju specialių leidimų nereikia. Jeigu dronas bus naudojamas fotografavimui, filmavimui netoli kokių nors objektų – būtinas leidimas.
 2. Jeigu norite skraidyti mieste – tokiu atveju privaloma atitikti dvi pagrindines taisykles:
 • Turėti techniškai tvarkingą įrangą.
 • Išlaikyti drono valdymo egzaminą.
Nežinojote apie tokį? Nieko keisto, kadangi daugelis tikrai nežino, o blogiausia, kad sužinoti tik gavę didelę baudą. Drono tvarkingumą patvirtina ir egzamino laikymo galimybę suteikia Civilinės aviacijos administracija (CAA), o papildomai patvirtina bepiločių orlaivių naudotojų asociacija (LBONA) profesionalai, įsigiję eksperto laipsnį. Ekspertų galima rasti šiuose Lietuvos miestuose: Utena, Trakai, Kaunas, Vilnius.
 1. Jeigu esate naujokas – tokiu atveju į pagalbą Jums atskuba dronų mokykla. Gausite ne tik visą reikalingą info, tačiau ir atsakymus į Jums iškilusius klausimus, būsite supažindintas su naudojimo taisyklėmis, įstatymais bei visa kita info, kurią turi žinoti kiekvienas drono turėtojas. Dronų mokykla padeda tinkamai pasiruošti CAA ir ekspertų tikrinimui.
 2. Lietuvoje negalima skraidyti virš karinių zonų, taip pat, būtina laikytis tam tikro atstumo greta oro uostų.
Jeigu dronas, jo valdymo metu, dingsta valdytojui iš akių – apie tai būtina kuo greičiau informuoti  skrydžių valdymo centrą, kadangi įranga tampa pavojumi kitiems dangaus objektams:
 • Vilniaus aerodromo tel. +370 706 94 599;
 • Kauno aerodromo tel. +370 706 94 367;
 • Palangos aerodromo tel. +370 706 94 124;
 • Šiaulių aerodromo tel. +370 706 94 711.
 1. Jeigu nenorite užsitraukti atsakomybės – geriausia vengti skristi virš privačių teritorijų. Žinoma, nebent turite raštišką leidimą.
 2. Skraidinti orlaivį galima tik tokiu atstumu, kuomet jis puikiai matomas jį valdančio asmens. Geriausia, kad maksimalus orlaivio nutolimo greitis nuo jį valdančio asmens siektų iki 1 000 metrų atstumu.
 3. Dronas gali skisti ne aukščiau nei 120 metrų nuo žemės paviršiaus.
 4. Bepilotis orlaivis visada turi suteikti pirmenybę pilotuojamai įrangai. Taip pat negali trikdyti kitų orlaivių skraidymo.
 5. Bepiločio orlaivio valdytojas yra atsakingas tiek už įrangą, tiek už jos valdymą. Prieš kiekvieną skrydį yra privalu patikrinti įrangos funkcionalumą bei visus saugumo sumetimus, taip pat, prieš pradėdami skisti iškart susiplanuokite galimą maršrutą ir sekite juo.
 6. Apmokamam darbui su bepiločiu orlaiviu yra būtinas leidimas.
 7. Detaliai perskaityti įrangos naudojimo instrukciją, išbandykite jos funkcionalumą atviroje erdvėje.
 8. Niekada nepameskite drono iš akių.
 9. Bepiločiu orlaiviu negalima perskristi valstybės sienos, gabenti nelegalių medžiagų, daiktų.
Plačiau apie bepiločių orlaivių naudojimo taisykles galite skaityti čia.

 

Europos Sąjungos Tarybos perspektyvos drono atžvilgiu (https://www.consilium.europa.eu/)


Kitos naujienos Žiūrėti visus

vasario 16-toji, Vilnius

Vasario 16-toji: pamatykite kaip pasipuošė Vilniaus pastatai iš oro

Lietuvos Nepriklausomybės Aktas Lietuvos nepriklausomybės aktas – Lietuvos Tarybos 1918 m. vasario 16 d. Vilniuje pasirašytas dokumentas, skelbiantis, kad atkuriama Lietuvos Valstybė, ir ji atsižada nuo visų vals...

dronu nuoma - straipsnis

Dronų nuoma – puikus būdas išbandyti bepilotį orlaivį

Jeigu prieš kelerius metus drono galimybes galėjo išbandyti tik didžiausi asai, šiuo metu bepiločius orlaivius namuose turi tikrai ne vienas Lietuvos gyventojas. Kodėl? Kadangi dronas pradėtas naudoti ne tik kaip pasilinksminimo įranga, kuri paded...

Dronų mokykla

Dronų taisyklės: pateiktas projektas dėl naujos tvarkos 2020 metais

INFORMACIJA APIE ĮSAKYMO PROJEKTĄ   Lietuvos transporto saugos administracija (toliau – Administracija) parengė ir teikia išvadoms gauti Įsakymo projektą. Įsakymas parengtas atsižvelgiant į 2020 m. liepos 1 d. įsigaliosiančias 2019 m. ge...