Geriausi dronai 2023-aisiais metais

Jei ieškote bepiločio orlaivio ir nežinote kurį įsigyti, tuomet pataikėte būtent ten, kur reikia. Dronų technologija nuolat tobulėja ir galingesnės funkcijos tampa vis labiau prieinamos. Apžvelkime kartu geriausius 2023 metų dronus, kuo jie pasižymi ir kokioje srityje naudoti tinkamiausi.

Tačiau prieš įsigyjant droną, turite apgalvoti kam jis bus skirtas ir kokie Jūsų poreikiai. Žinoma, tie, kurie ieško drono fotografijai, turėtų pasirinkti droną, kuriame yra galinga kamera, arba tokį, kuris gali turėti išmaniąsias funkcijas. Kitiems gali būti aktualus bepiločio orlaivio dydis, kad būtų patogu nešiotis bei pasiimti kartu į kelionę.

Drono naudojimo pobūdis visuomet nulems galutinį sprendimą renkantis modelį, tad, be kameros galimybių ir drono funkcijų svarbu, atsižvelgti į dydį, svorį ir bendrą dizainą. Tiems, kurie planuoja droną nešiotis kartu su kita fotografijos įranga, puikus pasirinkimas yra mažesnis nei 250 g sveriantis dronas, pvz., DJI Mini 3 Pro – šiam dronui nereikia laikyti licencijos skraidymui. Bet jei ieškote pačios geriausios vaizdo kokybės, funkcijų ir galimybių, DJI Mavic 3 gali būti tinkamesnis pasirinkimas. Taigi, kad ir ko ieškotumėte drone, tikrai jį rasite čia, žemiau aprašytų geriausių dronų pasirinkimuose.

Geriausi profesionalūs dronai

dji mavic 3 dronas droneacademy

DJI Mavic 3

Vienas geriausių Mavic serijos sulankstomas dronas

SPECIFIKACIJOS

Kamera: 4/3 20 MP jutiklis ir 1/2 colio 12 MP jutiklis

Baterija: 5000 mAh / iki 46 minučių skrydžio

Vaizdo įrašo skiriamoji geba: iki 5,1K

Kadrų dažnis: 5,1K iki 50 kadrų per sekundę / 4K iki 120 kadrų per sekundę / FHD iki 200 kadrų per sekundę

Sulankstomas dizainas: Taip

Svoris: Standartinis 895g / “Cine” versija 899g

Matmenys: sulankstytas 221×96,3×90,3 mm / išlanksstytas 347,5x283x107,7 mm

Kodėl verta įsigyti

+Puiki vaizdo kokybė 

+Ilgas baterijos veikimo laikas 

+Reguliuojama diafragma 

Minusai

– Gana brangus, labiau skirtas pažengusiems, profesionaliam filmavimui

Apibendrinimas

Jei esate profesionalus fotografas ar filmuotojas, ieškantis aukščiausios įmanomos vaizdo kokybės nešiojamame ir lengvame drone, DJI Mavic 3 dronas idealus pasirinkimas. Šiame drone yra dviguba kamera su dideliu keturių trečdalių 20 MP jutikliu ir reguliuojama diafragma. pagrindinė kamera, siūlanti puikią nuotraukų ir vaizdo įrašų kokybę. 

Vaizdo įrašas gali būti iki 5,1K standartiniu ir neapdorotu formatu, kadrai Raw ir JPEG formatu bei kitos pažangios funkcijos, tai profesionalams skirtas dronas. Tačiau antroji „Mavic 3“ kamera yra daug ribotesnė ir gali fotografuoti tik JPEG formatu ir įrašinėti standartinį vaizdo įrašą 4K 30 kadrų per sekundę greičiu, automatiniu režimu, tačiau ji siūlo hibridinį priartinimą iki 24 kartų.

Mavic 3 turi sulankstomą dizainą, kad būtų lengva transportuoti, o du galimi modeliai sveria atitinkamai 895 g ir 899 g. Standartinis modelis suteikia 8 GB vidinės atminties, o brangesnis ir šiek tiek sunkesnis Cine modelis turi vidinę 1 TB SDD talpą su Apple ProRes 422 HG vaizdo įrašymo palaikymu. Abiejuose modeliuose taip pat yra „microSD“ kortelės lizdas, leidžiantis išplėsti integruotą atmintį.

Šis dronas yra pavyzdinis DJI gamintojo modelis, suteikiantis iki 46 minučių skrydžio laiką su keliomis neįtikėtinai naudingomis saugos funkcijomis. „Mavic 3“ naudoja daugiakryptinius jutiklius, kad pajustų kliūtis, taip pat „Advanced Pilot Assistance System“ (APAS) 5.0, kuri naudoja šešis jutiklius ir du plačiakampius jutiklius, kad suvoktų kliūtis visomis kryptimis ir aptikus kliūtis dronas automatiškai sustotų arba jas apskristų.

Geriausias profesionalus Mini dronas

DJI mini 3 pro atstumas

DJI Mini 3 Pro

Mažas ir lengvas dronas su profesionaliomis funkcijomis

SPECIFIKACIJOS

Kamera: 1/1,3 colio 12,1 MP jutiklis

Baterija: 2453 mAh / iki 34 minučių skrydžio

Vaizdo įrašo skiriamoji geba: iki 4K

Kadrų dažnis: 4K iki 60 FPS / 2,7K iki 60 FPS / FHD iki 120 FPS

Sulankstomas dizainas: Taip

Svoris: 249g – nereikia licencijos

Matmenys: sulankstytas 145x90x62mm / išlankstytas 171x245x62mm

Kodėl verta įsigyti

+ Sveria iki 250 g., tad nereikia laikyti licencijos

+ Puiki vaizdo kokybė – aukštos raiškos kamera

+ Integruoti kliūčių aptikimo sensoriai

Minusai

-Brangesnis nei ankstesni Mavic Mini modeliai

Apibendrinimas

DJI Mavic Mini serija užvaldė dronų pasaulį, nes šie dronai patenka į palankias sąlygas, sveria mažiau, nei 250 g., ir nereikia laikyti papidomų egzaminų skraidymui. Taigi šie dronai yra ne tik neįtikėtinai maži ir lengvi, bet ir gali būti skraidinami daugiau vietų nei didesni dronai. DJI Mavic Mini 3 Pro yra naujausias šios populiarios serijos modelis ir pašalina kelis ankstesnių modelių trūkumus, kad būtų geriausias iki šiol DJI Mini serijos dronas.

Su standartiniu Mavic sulankstomu dizainu Mini 3 Pro patogu nešiotis, nes jis ypatingai mažas ir lengvas. Tačiau neapsigaukite, kad šis delno dydžio dronas neturi geros kameros. Naujasis 1/1,3 colio 12,1 MP jutiklis, galintis įrašyti 48 MP neapdorotus failus ir JPEG, sukuria fantastišką vaizdo kokybę ir puikų aukšto ISO triukšmo valdymą dėl dvigubos natūralios ISO fiksavimo technologijos. Su 24 mm objektyvu ir greita f/1.7 diafragma, šis dronas itin gerai susitvarko nakties metu ir išgauna labai gerą rezultatą.

Šis naujas modelis, kaip rodo pavadinimas, gali patenkinti tiek profesionalių, tiek entuziastų dronų pilotų poreikius. Trikryptis kliūčių jutiklis naudoja pirmyn, atgal ir žemyn nukreiptus jutiklius. Tai kartu su Advanced Pilot Assistance Systems 4.0 (APAS 4.0) užtikrina kliūčių išvengimą ir automatizuotus skrydžius, kad būtų galima lengvai užfiksuoti profesionaliai atrodančius vaizdo įrašus. Be to, vaizdo įrašus galima užfiksuoti 4K iki 60 kadrų per sekundę, 2,7K iki 60 kadrų per sekundę ir FHD iki 120 kadrų per sekundę raiška naudojant įprastus ir D-Cinelike spalvų profilius. Taip pat yra skaitmeninis priartinimas, užtikrinantis 2x 4K, 3x 2,7K ir 4x FHD.

GERIAUSIAS NEŠIOJAMAS DRONAS – optimalus kainos/kokybės santykis

dji mavic air 2s dronas

DJI Air 2S

DJI Air 2S dronas siūlo puiku vaizdo, kokybės ir kainos derinį

SPECIFIKACIJOS

Kamera: 1 colio 20 MP

Baterija: 3500 mAh / iki 31 minutės skrydžio

Vaizdo įrašo skiriamoji geba: iki 5,4K

Kadrų dažnis: 5,4K iki 30 FPS / 4K iki 60 FPS / 2,7K iki 60 FPS / FHD iki 120 FPS

Sulankstomas dizainas: Taip

Svoris: 595g

Matmenys: sulankstytas 180x97x77mm / išlankstytas 183x253x77mm

Kodėl verta įsigyti

+ Mažas ir lengvas 

+ 1 colio 20 MP kameros jutiklis 

+ Lengva skristi 

Minusai

– Mažesnis jutiklis nei Mavic 3 

-Ne toks lengvas ir kompaktiškas kaip Mavic Air 2 

Apibendrinimas

DJI Air 2S yra mažiausias, lengviausias dronas su 1 colio jutikliu, kurį galima įsigyti šiandiena. Dėl to jis puikiai tinka fotografams ir vaizdo įrašų kūrėjams, kurie tyrinėdami su savimi nešiojasi kitą rinkinį, arba tiesiog tiems, kurie mėgsta mažas ir lengvas technologijas. 1 colio 20 MP kameros jutiklis gali fiksuoti nuotraukas tiek neapdorotais, tiek JPEG formatais, taip pat vaizdo įrašą iki 5,4K 30 kadrų per sekundę greičiu, nors mažesnės skiriamosios gebos, pvz., 4K, galima užfiksuoti didesniu kadrų dažniu.

Kaip ir visi „Mavic“ modeliai, „Air 2S“ turi sulankstomą dizainą, kad būtų lengviau transportuoti ir nešiotis – sulankstytas 180 x 97 x 77 mm dydis ir tik 595 g svoris. Gamintojo nurodoma, kad baterijos veikimo laikas yra iki 31 minutės skrydžio laiko, o skaitmeninis priartinimas suteikia iki 8 kartų priartinimą.

DJI Air 2S dronas tinka tiek pradedantiesiems, tiek labiau pažengusiems bepiločių orlaivių pilotams, pasižyminčiomis funkcijomis, dėl kurių jis idealiai tinka tiek mėgėjiškam, tiek profesionaliam naudojimui. Saugos funkcijos apima kliūčių aptikimą keturiomis kryptimis, taip pat Advanced Pilot Assistance System (APAS) 4.0, kurią galima nustatyti taip, kad aptiktas dronas savarankiškai skristų aplink kliūtis.

Geriausias dronas pradedantiesiems ir entuziastams

dji mini 2 dronas

DJI Mini 2

Delno dydžio dronas su įspūdingomis techninėmis savybėmis

SPECIFIKACIJOS

Kamera: 1/2,3 colio 12 MP jutiklis

Baterija: 5200 mAh / iki 31 minutės skrydžio

Vaizdo įrašo skiriamoji geba: iki 4K

Kadrų dažnis: 4K iki 30 FPS / 2,7K iki 60 FPS / FHD iki 60 FPS

Sulankstomas dizainas: Taip

Svoris: 249g

Matmenys: sulankstytas 138x81x58mm / išlankstytas 159x203x56mm

Kodėl verta įsigyti

+ Neįtikėtinai mažas ir lengvas

+ Idealiai tinka pradedantiesiems

+ Nedaug kainuoja

+ Nereikia licencijos

+ Paprasta naudoti 

Minusai

– Nėra neapdoroto vaizdo įrašo parinkčių

– Ne toks stabilus vėjui, lyginant su didesniais modeliais

Apibendrinimas

Jei esate drono pradedantysis arba patyręs pilotas, ieškantis nešiojamo ir lengviausio turimo DJI drono, 249 g delno dydžio Mavic Mini 2 yra puikus pasirinkimas. Šis dronas taip pat turi keletą įspūdingų funkcijų, nepaisant jo mažo dydžio. Naudodami 1/2,3 colio 12 MP kameros jutiklį galite filmuoti neapdorotus ir JPEG formatus, taip pat iki 4K vaizdo įrašus.

Jis taip pat turi sulankstomą dizainą, todėl jis yra neįtikėtinai mažas. DJI nurodo, kad skrydžio laikas yra iki 31 minutės, taip pat yra skaitmeninis priartinimas, suteikiantis iki 4 kartų priartinimą.

Siūlomos funkcijos yra įspūdingos, nors nėra neapdoroto vaizdo įrašo, tačiau tai pradedantiesiems įprastai ir nėra aktualu. Ir tikrai yra daugiau nei pakankamai funkcijų, kad net patyrę pilotai būtų patenkinti. Saugos funkcijų yra mažiau, lyginant su brangesniais ir pažangesniais modeliais. Mini 2 drone nėra susidūrimo / kliūčių išvengimo, tačiau naudoja GPS padėties nustatymą ir siūlo „Return to Home“ funkciją.

Geriausias lenktyninis (FPV) dronas

DJI Avata

DJI Avata

Nerealiai geras FPV dronas pradedantiesiems ir ekspertams

SPECIFIKACIJOS

Kamera: 48 MP 1/1,7 colio CMOS jutiklis

Baterija: 2420 mAh ličio jonų / iki 18 minučių

Vaizdo įrašo skiriamoji geba: iki 4K

Kadrų dažnis: 4K iki 60 FPS / 2,7K iki 100 FPS / FHD iki 100 FPS (su DJI Goggles 2)

Sulankstomas dizainas: Ne

Svoris: 410g

Matmenys: 180x180x80 mm

Kodėl verta pirkti

+ Fantastiška vaizdo kokybė

+ Lengva skristi 

+ Ilgas baterijos veikimo laikas FPV dronui

+ Įspūdinga skrydžio patirtis

Minusai

– Mažiau universalus nei standartinis dronas su kamera

-Skrydžiui rankiniu būdu reikalingas papildomas valdiklis

-Netinka nejudančių nuotraukų fotografavimui

Apibendrinimas

FPV dronai yra mažiau žinomi, tačiau su DJI Avata dronu kiekvienas gali lengvai užfiksuoti įtraukiančius FPV vaizdo įrašus stulbinančia 4K raiška. Avata gali būti skraidinama rankiniu („Acro“ režimu), kuris yra įprastas FPV skrydžio režimas, tačiau dėl to FPV dronus sunku skraidyti, todėl DJI pristato Avata rinkinius su intuityviu ir lengvai naudojamu judesio valdikliu, kuris idealiai tinka pradedantiesiems ir labai lengvai perprantamas. Pažangesni pilotai gali įsigyti FPV Controller 2 valdymo pultą atskirai.

DJI Avata turi „cinewhoop“ stiliaus dizainą, kai į bepiločio orlaivio korpusą įmontuotas apsauginis rėmas. Dronas sveria vos 410 g su baterija, kuri užtikrina iki 18 minučių skrydžio laiko. Taip pat yra 20 GB integruotos vidinės atminties ir kartu įdiegtas „microSD“ kortelės lizdas, atminčiai praplėsti.

Vaizdo kokybė iš 48 MP 1/1,7 colio CMOS kameros jutiklio, f/2.8 objektyvo su fiksuotu židiniu nuo 0,6 m iki begalybės ir 12,7 mm ekvivalentinio židinio nuotolio yra puiki. Ir nors galite fotografuoti ir JPEG formatu, tai nėra dronas, skirtas fotografuoti. „Avata“ dronas skirtas filmuoti įtraukiančius FPV vaizdo įrašus ir gali užfiksuoti 4K raiška iki 60 FPS, 2,7K iki 100 FPS ir 1080p iki 100 FPS su DJI Goggles 2 akiniais. Naudojant DJI FPV Goggles V2 akinius, galima užfiksuoti 2,7K ir 1080p vaizdo įrašus iki 120 FPS. Vaizdo įrašų spalvų profiliai apima „Normal“ ir „D-Cinelike“, o didžiausia vaizdo perdavimo sparta yra 150 Mbps.

Geriausias sportinis aukščiausios kokybės FPV dronas

DJI FPV Drono komplektas

DJI FPV

Neįtikėtinai smagu skristi

SPECIFIKACIJOS

Kamera: 1/2,3 colio 12 MP jutiklis

Baterija: 2000 mAh / iki 20 minučių skrydžio

Vaizdo įrašo skiriamoji geba: iki 4K

Kadrų dažnis: 4K iki 60 FPS / FHD iki 120 FPS

Sulankstomas dizainas: Ne

Svoris: 795g

Matmenys: 178x232x127mm

Kodėl verta pirkti

+Labai smagu skristi

+Užfiksuoja įtraukiantį FPV vaizdo įrašą

+Lengva skristi FPV dronui 

Minusai

-Turite turėti antrą žmogų, kuris veiktų kaip stebėtojas

-Nuotraukų funkcionalumas yra ribotas

-Lengva sudužti 

Apibendrinimas

FPV arba pirmojo asmens vaizdo dronai tradiciškai yra nišiniai ir su jais sunku skristi, tačiau su DJI FPV kiekvienas gali mėgautis įtraukiančia skraidymo patirtimi labai lengvai. FPV komplekte rasite DJI Goggles V2 akinius, kad pilotas galėtų matyti pirmojo asmens kameros vaizdą, tiesiai iš kameros.

DJI FPV turi fiksuotą vertikalų korpusą ir propelerius. Baterijos veikimo laikas gana ribotas, tačiau FPV tai kompensuoja didžiulis malonumas ir galimybė skristi net iki 163 kilometrų per valandą greičiu.

Šis dronas yra skirtas vaizdo įrašams, todėl nuotraukų funkcionalumas apsiriboja JPEG, kurie apskritai yra vidutiniški, nors 4K vaizdo įrašas atrodo puikiai ir gali būti užfiksuotas standartiniame profilyje, taip pat D-Cinelike (neapdorotas). Saugos funkcijos yra ribotos, palyginti su „standartiniais“ bepiločiais orlaiviais, tačiau jis naudoja GPS padėties nustatymą įprastu režimu, o jutikliai įspėja apie galimus susidūrimus ir sulėtina droną, bet jo nesustabdys, todėl skrydžio metu reikia būti labai atsargiems.

Geriausias nebrangus žaislinis dronas

DJI tello boost combo dronas 1

Ryze Tello

Pigus ir linksmas “namų” dronas

SPECIFIKACIJOS

Kamera: 5 MP jutiklis

Baterija: 1100 mAh / iki 13 minučių skrydžio

Vaizdo raiška: 720p

Kadrų dažnis: 30 FPS

Sulankstomas dizainas: Ne

Svoris: 80g

Matmenys: 98×92,5x41mm

Kodėl verta pirkti

+Nebrangus

+Mažas ir lengvas

+Paprasta naudoti 

Minusai

-Žemos raiškos nuotraukos ir vaizdo įrašai

-Ribotas skrydžio laikas

-100 m skrydžio atstumas 

Apibendrinimas

Dronai skirstomi į dvi pagrindines kategorijas: žaisliniai ir rimti dronai, skirti fotografuoti ir filmuoti, o DJI „Ryze Tello“ tikrai patenka į pirmąją kategoriją. Tačiau nors „Tello“ modelis siūlo itin ribotas nuotraukų ir vaizdo įrašų funkcijas su 5 MP kamera, kuri fiksuoja JPEG ir 720p vaizdo įrašus, pradedantiesiems gali būti nebrangus pasibandymo žaislas, leidžiantis išbandyti droną ir jo funkcijas, kad pajustų, kaip jie veikia.

Ribotos kameros galimybės, kameros stabilizatoriaus nebuvimas ir maksimalus skrydžio laikas iki vos 13 minučių reiškia, kad šio drono nenorėsite pirkti aukštos kokybės vaizdams kurti. Tačiau tai nereiškia, kad šis dronas negali būti smagus.

Kalbant apie linksmybes, Tello galima vartyti ore – daryti akrobatinius judesuys ir taip pat saugiai skraidyti patalpose, kadangi dronas turi propelerių apsaugas ir sverian itin mažai, tad žalos nepadarys. Skrydžio atstumas ribojamas iki 100 m. ir dauguma pilotų droną valdo pasitelkiant telefoną su specialia programėle.

PATARIMAS PERKANT

Įsigyti naują DJI droną be abejonės verta ir tai atveria daug perspektyvų, kurios padeda pažvelgti ir užfiksuoti be galo gražius gamtos vaizdus. Tai daiktas ne tik vaizdų pasigrožėjimui, tačiau tai taip pat gali būti Jūsų darbo įrankis. Nesvarbu, ar turite ribotą biudžetą, ar galite sau leisti geriausią modelį įsigyti. Bepiločių orlaivių technologija per pastaruosius kelerius metus padarė didžiulius šuolius, todėl mažai tikėtina, kad teks nusivilti naujausiomis technologijomis. 

DJI neabejotinai yra rinkos lyderis pagal dronų technologiją, vertę, funkcijas apskritai ir galimų modelių skaičių. Galima drąsiai teigti, kad DJI pasirinkimų paletėje tikrai yra tinkamas modelis kiekvienam pagal poreikius.

Tik vienas dalykas į ką reikia atkreipti dėmesį nusipirkus bei renkantis droną, tai yra taisyklės ir reikalingi egzaminai. Prisiminkime, kad nuo 249 g. sveriantiems dronams reikia atitinkamų egzaminų.

Gaukite geriausius pasiūlymus pirmieji!

Spausdami „Prenumeruoti“, sutinkate, kad gausite el. laiškus iš Droneacademy

Jūsų krepšelis tuščias.
Siūlome įsigyti:
Matyti daugiau prekių