dronai su kamera vaikams

Dronai tapo populiaria dovana vaikams ir dėl geros priežasties. Šiais laikais vaikai ypatingai imlus technologinėms naujienoms – tai labai džiugu! Puiku, kad nuo mažens koja kojon jaunimas seka technologinėmis naujienomis, nenori nuo jų atsilikti, tai juk mūsų ateitis.

Bepiločiai orlaiviai gali suteikti begalę valandų linksmybių ir tuo pačiu ugdyti įvairius įgūdžius bei išplėsti žinias. Tačiau ne kiekvienas dronas tinka jauniems naudotojams. Prieš supažindindami vaiką su dronavimo pasauliu, skirkite šiek tiek laiko ir apsvarstykite įvairius dronų tipus.

Saugumas yra svarbu

Skraidinant droną – saugumas yra labai svarbu, tad išskyrėme esminius kriterijus į ką reiktų atkreipti dėmėsį parenkant droną su kamera vaikui:

 • Drono dydis – ypatingai jaunam asmeniui svarbu parinkti šiek tiek mažesnį ir lengvesnį droną dėl kelių priežaščių: dronas lengviau valdosi, manevringesnis ir netyčiniu atveju padarytų mažensnę žalą. Taip pat dronams iki 250 g. nereikia laikyti jokių egzaminų!
 • Propelerių apsauga – puiki priemonė apsisaugojimui. Propelerių apsaugau uždengia propelerius iš išorės taip, kad skredant į kliūtį, išsikišusi plastmasė susiduria su kliūtimi ir propeleriai nepasižeidžia – dėl ko dronas tiesiog atšoka nuo kliūties, o ne krenta žemyn.
 • Kliūčių aptikimo sensoriai – šie sensoriai tikras stebuklas! Kai kurie dronai turi kliūčių aptikimo sensorius. Ką tai reiškia? Papraščiausiai skrendant į kliūtį (pvz. į sieną ar žmogų), sensoriai aptinka objektą ir dronas papraščiausiai sustoja ir neleidžia toliau skristi, jog neįvyktų susidūrimas. Reikia atkreipti dėmėsį, jog sensoriai ne visuomet būna į visas puse, dažniausiai: priekis, apačia, galas. Toliau pateiksime kokie dronai turi šiuos sensorius.
 • Automatinis grįžimas namo – puikus išsigelbėjimas, jei dingsta ryšys. Nutrūkus ryšiui tarp pulto ir drono, dronas automatiškai grįžta į pakilimo lokaciją. Tai puiki funkcija, jei nenorite pamesti drono per pirmąjį skrydį. Šią funkciją turi visi DJI dronai.
mini dronas

Kokį droną su kamera pirkti vaikui?

Taigi, apžvelgus pagrindinius aspektus, rekomenduojame rinktis iš dronų, kurie yra pakankamai maži, turi integruotą kamerą, pagalbinius sensorius ir nereikia laikyti egzamino, norint skristi.

Išskyrėme 2 pagrindinius modelius, kurie sveria iki 250 g. ir nereikia licencijos:

DJI Mini 3 Pro dronas – naujausias “Mini” serijos modelis, išleistas 2022 metais. Šiame modelyje rasite aukštos raiškos kamerą, filmuojamčią 4k rezoliucija, 3 krypčių kliūčių aptikimo sensorius (priekis, galas, apačia), atnaujintą vaizdo perdavimą, prailgintą skrydžio laiką (iki 34 min.).

 • DJI Mini 3 Pro dronas DJI Mini 3 Pro dronas be valdymo pulto

  DJI Mini 3 Pro Dronas

  829 
 • DJI Mini 3 Pro su išmaniuoju pultu DJI Mini 3 Pro dronas be valdymo pulto

  DJI Mini 3 Pro Dronas | Su DJI RC Valdymo Pultu

  999 

DJI Mini 2 dronas – tai šiek tiek seniau išleistas “Mini” serijos modelis (2020 m.), taipogi sveriantis iki 250 g., filmavimo rezoliucija iki 4k, makslimalus skrydžio laikas iki 31 min., tačiau šis dronas turi kliūčių aptikimo sensorius tik apačioje. Tai reiškia, kad skrendant į objektą, dronas pats nesustos.

 • DJI MINI 2 Dronas DJI MINI 2 Dronas

  DJI Mini 2 Dronas

  459 
 • DJI MINI 2 flymore combo Dronas DJI MINI 2 Dronas

  DJI Mini 2 Fly More Combo Dronas

  599 

Dronų taisyklės

Taipogi įsigijant droną, privalu žinoti skraidymo taiskles Lietuvoje, tad trumpai apžvelkime.

Drono valdytojo registracija

Visi asmenys, turintys droną, kuris sveria daugiau nei 250 gramus arba turi vaizdo fiksavimo priemonę (kamerą), privalo registruotis TKA.lt sistemoje kaip bepiločio orlaivio naudotojas. Esame paruošę gidą kaip tai padaryto: Bepiločio orlaivio registracijos gidas

Užsiregistravę sistemoje, gaunate unikalų numerį, kurį reikia atvaizduoti ant turimo drono.

Drono registracija - atvaizdavimas

Dronų licencijos vaikams

Reikia pabrėžti, kad pagal taisykles, drono pilotas negali būti jaunesnis nei 16 m.

Toliau seka kategorijos ir pakategorės, į kurias skirstomi dronai su kamera.

Skrydžių kategorijos: atviroji, specialioji ir sertifikuotoji. Didžioji dauguma skrydžių patenka į atvirąją skrydžių kategoriją, šią kategoriją ir apžvelgsime.

Atvirojoje kategorijoje dronai skirstomi į pakatategores pagal svorį. Tačiau neišsiplečiant apie taisykles, šiuo metu pakalbėsime apie pakategorę, į kurią patenka mūsų rekomenduojami dronai vaikams.

Visi dronai, kurie sveria iki 250 g., patenka į A1 pakategorę ir būtent dronams, iki 250 g. nereikia laikyti jokio egzamino, pakanka padaryti aukščiau aprašytą registraciją ir atvaizduoti gautą kodą ant drono.

Plačiau apie dronų taisykles.

Rekomenduojame žiūrėti į DJI Mini (šiem dronam nereikia licencijos) serijos modelius su integruora kamera:

Vienareikšmiškai – taip. Dronai yra nauja technologija, su kuria verta supažindinti jau nuo mažens. Dronų panaudojimas kasmet tik auga ir atsiranda naujų darbo vietų, tad susipažinti su ateities perspektyva ir praplėsti mastymą bei įgauti naujų įgūdžių tikrai verta.

Viduje rekomenduojama skraidyti su mažais dronais, kurie turi propelerių apsaugas arba jas įsigyti papildomai.

Tai būtų Tello Boost Combo arba Mini serijos dronai: Mini 2, Mini 3, Mini 3 Pro dronai.

Load More

Kitos naujienos Žiūrėti visus

dronai verslui

Dronai versle: panaudojimo būdai

Vis dažniau girdime, jog verslai investuoja į procesų optimizavimus, norėdami sutaupyti aptarnavimo, gamybos ar priežiūros kaštus. Dažna investicija būna nukreipta į robotikos rinką, kuri leistų sutaupyti laiko ar žmogiškųjų išteklių. Augant ir t...

Dronų mokykla

Dronų taisyklės: pateiktas projektas dėl naujos tvarkos 2020 metais

Informacija apie įsakymo projektą Lietuvos transporto saugos administracija (toliau – Administracija) parengė ir teikia išvadoms gauti Įsakymo projektą. Įsakymas parengtas atsižvelgiant į 2020 m. liepos 1 d. įsigaliosiančias 2019 m. gegužės 24 d...

dji dronu draudimas

Kodėl verta įsigyti DJI Care Refresh draudimą?

Daugelis perkant droną ar kitą DJI prekę nepagalvoja apie sudaužymo riziką ir kaip ištiesų paprasta sudaužyti droną. Dažniausios pradedančiųjų ir netgi pažengusių profesionalų klaidos gali būti dėl įvairių priežasčių. Vieni neįvertina drono galim...