Vis dažniau girdime, jog verslai investuoja į procesų optimizavimus, norėdami sutaupyti aptarnavimo, gamybos ar priežiūros kaštus. Dažna investicija būna nukreipta į robotikos rinką, kuri leistų sutaupyti laiko ar žmogiškųjų išteklių. Augant ir tobulėjant dronų rinkai, jų galimybių panaudojimų būdai vis plečiasi ir apima vis daugiau verslo sektorių. Pastebime, jog dėl dronų vis dažniau kreipiasi valstybinės institucijos: Nacionalinė mokėjimo agentūra, Policija, Gaisrinės ir kitos institucijos, norinčios panaudoti dronus darbui optimizuoti. Šiame įraše apžvelgsime dronų panaudojimo būdus bei sektorius, kur galime panaudoti dronus.

Dronų panaudojimas ūkyje

Dideli ūkių plotai, reiškia milžiniškus kaštus priežiūrai. Keletas iš puikių būdų panaudoti droną ūkyje:

 • Pasėlių stebėjimas fotografuojant.
 • Pasėlių skenavimas, apdorojimas specialiomis programomis bei identifikavimas kritinių vietų. Tai suteikia galimybę įsivertinti ir skirti daugiau dėmesio numatytiem pasėlių plotam: įvertinti žemės būklę, reljefą.
 • Pasėlių purškimas dronais. Proceso optimizavimas dronais pagreitins rezultatus ir sumažins žmogiškuosius išteklius.
 • Gyvulių stebėjimas dronais. Tai ypatingai greitas sprendimas apžvelgti gyvulius dideliuose plotuose bei juos suskaičiuoti ar surasti pasimetusius, panaudojant šiluminę kamerą.

Dronų panaudojimas valstybiniame sektoriuje

 • Pasienis – stebėti aplinką, nelegalius sienos kirtimus ar kontrabandininkus.
 • Policija – puiki galimybė naudoti dronus stebėti pažeidimus iš oro, greičiau pasiekiant didesnį apžvalgos plotą. Įvairių pažeidimų ar avarijų įvertinimui, nuskenavus įvykio vietą ir apdorojant su specialiomis programomis, galima išgauti daug greičiau ir tikslesiau svarbius duomenis. Pastatų Apšvietimas su užmontuotu LED ant drono ir žmonių informavimui su garsiakalbiu ant drono.
 • Gaisrinė – stebėti gaisro vietas, įvertinti bendrai patirtai žalai ar įvertinti esamas situacijas iš viršaus, drono pagalba. Žmonių paieška panaudojant šiluminė kamerą. Pastatų Apšvietimas su užmontuotu LED ant drono ir žmonių informavimui su garsiakalbiu ant drono.
 • Nacionalinė mokėjimo agentūra – skenuoti ūkininkų plotus, įvertinti bendrą situaciją bei suskaičiuoti apsodintus plotus, augalų kiekį.

Dronai inspekcijai

 • Pastatų inspekcija – šiluminių nuotekų ir pastatų sandarumo stebėjimui puikus būdas panaudoti dronus su šilumine kamera.
 • Elektros tinklų inspekcija – su dronu pasieksite neprieinamas vietoves daug kartų greičiau ir papraščiau. Su didelio artinimo kameros geba užfiksuosite visus trūkumus. Tai paspartins darbo našumą ir rezultatus.

Kiti drono panaudojimai versle

drone show

Ne naujiena, jog vis dažniau ore matome dūzgianti droną vestuvių, renginių metu ar šiaip skrendant mieste. Tai puiki darbo niša, kurią atrado fotografai, ar žmonės, įsigyję dronus. Tai puikus būdas atskleistį lokacijos ypatumus iš viršaus.

Versle dažnai naudojamus dronus galime pamatyti:

 • Vestuvių ar renginių filmavimui.
 • Komercinių objektų fotografijai bei filmavimui.
 • Nekilnojamo turto fotografijai ir filmavimui.
 • Dronų pasirodymui (Eng. “Drone Show”), sukuriant dronų šou ore iš didelio kiekio dronų.
 • Siuntų pristatymas dronais. Dėja Lietuvoje ši niša dar nėra išplėtota, tačiau užsienyje jau vyksta siuntų pristatymo dronais bandymai.

Atsiradus tokiam plačiam dronų panaudojimui, galime teigti, jog dronų rinka tik įgauna pagreitį sukurdama begalę naujų darbo vietų bei galimybių darbui optimizuoti. Jei norite plačiau pakalbėti apie procesų optimizavimą dronais ar pasikonsultuoti dronų klausimais – susisiekite!

Platų dronų pasirinkimą verslui ir hobiui galite rasti puslapyje: DJI Dronai

Kitos naujienos Žiūrėti visus

dji dronu draudimas

Kodėl verta įsigyti DJI Care Refresh draudimą?

Daugelis perkant droną ar kitą DJI prekę nepagalvoja apie sudaužymo riziką ir kaip ištiesų paprasta sudaužyti droną. Dažniausios pradedančiųjų ir netgi pažengusių profesionalų klaidos gali būti dėl įvairių priežasčių. Vieni neįvertina drono galim...

Bepiločių orlaivių skraidymo taisyklės Lietuvoje

Straipsnyje numatytos taisyklės galioja iki 2020-12-31.Naujausios taisyklės -> www.droneacademy.lt/dronu-taisykles  Kadangi šiais laikais bepiločiai orlaiviai naudojami ne tik profesionalų, tačiau ir mėgėjų, kurie išbando įrangos funkci...

Dronų registracija

Naujoko gidas: kaip užregistruoti droną?

Nuo 2021 metų įsigaliojo naujasis reglamentas, kuris įpareigoja dronų pilotus užsiregistruoti kaip bepiločio orlaivio (UAS) savininku TKA.lt sistemoje.Kokiais atvėjais reikalinga drono registracija?Bepiločio orlaivio (UAS) savininku p...