DJI Air 3 Apžvalga: galingas vidutinės klasės dronas

dji air 3 dronas

DJI Air serijos dronai visuomet pasižymėjo vidutinės klasės dronais, kurie turi ypatingai gerai išgautą kainos ir kokybės santykį. DJI Air dronai gana maži, kompaktiški, tačiau išssiskiria įdiegtomis galimybėmis, galinga kamera ir kitais aspektais, kurie skrydį padaro dar malonesniu. Nepaisant dydžio, Air dronai priskiriami prie galingų dronų, tačiau šį mėnesį (2023-08) pasirodęs DJI Air 3 dronas yra dar galingesnis, kurio pagrindinis išskirtinumas yra dviguba kamera. Skaitykite toliau ir apžvelkime plačiau kokie šio drono atnaujinimai ir palyginkime su kitais, artimiausiais pagal tech. Parametrus, dronais.

DJI Air 3 techniniai parametrai

Nuo šiol DJI Air 3 dronas turi integruotas dvi kameras: viena jų plataus kampo, kita vidutinė telekamera, kuri gali priartinti. Abi kameros gali pateikti 48 MP nuotraukas ir 4K/60 FPS HDR vaizdo įrašus. Svarbu paminėti ne tik kameros galimybes, bet ir paties drono techninių parametrų patobulinimus. Atnaujintame modelyje rasite:

 • Iki 46 minučių skrydžio laiką
 • Daugiakryptis kliūčių aptikimą
 • O4 HD vaizdo perdavimo sistemą

DJI Air 3 pratęsia DJI Air produktų seriją, kuri prasidėjo nuo originalaus Mavic Air (kuris buvo išleistas 2018 m.). Tuomet sekė patobulinta versija Air 2 ir DJI Air 2S. DJI Air dronų serija galima vadinti vidutine dronų klase, kuri siūlo labai gerą kainą ir kokybę.

Naujasis Air 3 dronas dabar pasižymi profesionaliomis funkcijomis, tokiomis kaip dviguba kamera, įvairiakryptis kliūčių aptikimas, tuo pačiu išlaikant lengvą, vos 720 g svorį, suteikiantį daugiau laisvės ir lankstumo ir galimybių.

Atsižvelgiant į šio drono kainą (kaina prasideda tik nuo 1 099 EUR), DJI Air 3 yra prieinamas pasirinkimas profesionaliam fotografui, kuris nenori skirti didelio biudžeto dronui, tokiam kaip DJI Mavic 3 Pro (šio drono kaina prasideda nuo – 2 200 EUR ) . ), bet nori aukštesnės klasės, patvaresnio ir galingesnio rinkinio nei DJI Mini serijos drono (pvz., DJI Mini 3 Pro, kuris kainuoja nuo 829 EUR).

DJI Air 3 dronas review2

Dviguba kamera

DJI nenori tenkintis vienu, kai gali pasiūlyti du. Sekdamas daug aukštesnės klasės dronų, tokių kaip DJI Mavic 3, pavyzdžiu, DJI Air 3 turi dviejų pagrindinių kamerų sistemą, o tai reiškia, kad viename drone yra integruotos dvi kameros. Dėl to DJI Air 3 yra pirmasis iš Air serijos dronas, turintis tokią funkciją.

Šių dviejų kamerų specifikacijos:

 • 1/1,3 colio CMOS plačiakampė kamera
  • 24 mm formato atitikmuo
  • F1.7 diafragma
 • 1/1,3 colio CMOS 3x vidutinė telekamera (gali pasiekti 3x optinį priartinimą)
  • 70 mm formato atitikmuo
  • F2.8 diafragma

Abi kameros turi tas pačias specifikacijas:

 • 2,4 μm pikselių dydis
 • 48MP nuotraukos
 • 1/1,3 colio CMOS jutikliai
 • Po apkarpymo palaikoma lengva antrinė kompozicija. 
 • Dviejų natūralių ISO palaikymas, kad būtų galima tiesiogiai išvesti 4K/60 FPS HDR vaizdo įrašą dideliu kadrų dažniu ir iki 4K/100 FPS maks.
 • 10 bitų D-Log M ir 10 bitų HLG spalvų režimų palaikymas

Dviejų kamerų jutiklio dydis yra toks pat (dviejų skirtingų jutiklių), bet skirtingi židinio nuotoliai, o tai ne tik efektyvus dydžio ir sąnaudų taupymo požiūriu, bet ir gali būti vertinamas kaip privalumas fotografams, nes užtikrina vienodą vaizdo kokybę abi kameros.

Kodėl dvi kameros yra svarbios? Lengvas atsakymas yra tas, kad jums nereikia rinktis iš to kadro estetikos. Ši vidutinė telekamera gali įdėti vieną objektą, pavyzdžiui, žmogų, kadro centre, sukurdami stiprų erdvinio suspaudimo pojūtį. Naudodami plačiakampią kamerą, galėsite geriau užfiksuoti visą kraštovaizdį.

Paprastai tiems, kurie nori tiek plataus, tiek priartinto kadro, reikia nusileisti dronu ir rankiniu būdu pakeisti objektyvus. Turėti du lęšius taip pat brangiau.

Air 3 kamera, be akivaizdžių dviejų integruotų jutiklių, taip pat labai išsiskiria prieš savo pirmtaką DJI Air 2S dėl kelių kitų priežasčių. Dabar jie siūlo vaizdo įrašų specifikacijas net be FOV apkarpymo, palyginti su jo pirmtaku DJI Air 2S. Be to, DJI Air 3 dronas yra pirmasis „Air“ serijos dronas, palaikantis 2,7K vertikalų vaizdo įrašymą (9:16), o tai reiškia, kad nufilmuotus kadrus galima lengvai ir iš karto bendrinti horizontaliais formatais, kaip tai daroma daugelyje socialinių tinklų. tokiose svetainėse kaip „Instagram Reels“ ir „TikTok“.

DJI taip pat atskirai parduoda ND8/16/32/64 filtrų rinkinį, kuris ypač naudingas kuriant sklandesnę filmuotą medžiagą esant lėtesniam užrakto greičiui.

Išmanieji filmavimo režimai

Kaip ir dauguma DJI dronų, šis turi tai, ką DJI vadina „išmaniosiomis funkcijomis“. Tai yra automatiniai filmavimo režimai, kai dronas arba skrenda iš anksto nustatytu maršrutu, arba seka nurodytą objektą per maršrutą, taip pat automatiškai vykdo tam tikrus vaizdo įrašų stilius, pvz., laiko tarpo stiliaus vaizdo įrašus. Tarp išskirtinių vaizdo režimų yra:

 • FocusTrack (seka objektą kadro centre)
 • „MasterShots“ (geba automatiškai atlikti įvairius fotoaparato judesius, nufilmuoti kelis klipus, redaguoti klipus ir pridėti muzikos)
 • Nakties rėžimas
 • „Hyperlapse“ (filmuoja 4K horizontalią arba 2,7K vertikalią timelapse kadrą)
 • Sulėtintas vaizdas (jei norite tiesiogiai įrašyti 4x sulėtintą vaizdo įrašą, pasirinkite 4K/100 FPS arba 1080p/100 FPS)

Ir tai tik dalis skrydžio režimų. Yra daug kitų, tokių kaip „Rocket“, „Droie“, „Helix“ ir „Boomerang“, kurie automatiškai atlieka įvairius skrydžius, kad būtų galima tikslesnė ir automatizuotą filmuota medžiaga.

Skrydžio charakteristika

Dvi kameros yra galingos, tačiau pats dronas taip pat yra patobulintas ir galingas.

DJI Air 3 dronas review5

Akumuliatoriaus veikimo laikas pailgėjo 48%! Dabar skristi galite net iki 46 minučių.

Baterijos veikimo laikas

DJI Air 3 dronas ypač išsiskiria tuo, kad siūlo iki 46 minučių skrydžio laiko. Tai 48% daugiau nei DJI Air 2S.

Kartu su pailgėjusiu akumuliatoriaus veikimo laiku yra nauja ir patobulinta įkrovimo stotelė su išmaniąja funkcija: energijos kaupimo funkcija. Galite paspausti ir palaikyti įkrovimo stotelės mygtuką, kuris perkelia likusią galią iš kelių baterijų į vieną akumuliatorių, kurio likusi galia yra didžiausia. Tai patogu, jei turite po tris baterijas, kurių, tarkime, liko 15 % baterijos. Sakykime, jei turite tris baterijas, kurių likutis po 15 %, tuomet galite šių trijų baterijų energijos likutį perkelti į vieną bateriją ir turėti dar pakankamai pakrautą bateriją skrydžiams atlikti.

DJI Air 3 Baterijų įkrovimo stotelė

DJI taip pat atskirai parduoda DJI 100 W USB-C maitinimo adapterį, kuris vienu metu gali įkrauti bateriją ir nuotolinio valdymo pultą arba mobiliuosius įrenginius per USB-C prievadus. Taip pat yra DJI 65 W automobilinis įkroviklis, kuris naudoja universalų prievadą, kad įkrautų ne tik bateriją ir nuotolinio valdymo pultą, bet ir kitus įrenginius, pvz., išmanųjį telefoną ir nešiojamąjį kompiuterį.

Daugiakryptis kliūčių aptikimas

DJI Air 3 yra pirmasis „Air“ serijos dronas, turintis daugiakryptį kliūčių aptikimą. Naujausias jo pirmtakas Air 2S siūlo keturių krypčių kliūčių jutiklius. Tačiau šis dronas siūlo dar didesnį aplinkos aptikimą – visomis kryptimis, ne tik keturiomis.

Taip yra dėl žuvies akies lęšių, sumontuotų drono priekyje ir gale, kurie aptinka kliūtis visomis kryptimis. Jie siūlo standartinį jutimą pirmyn, atgal, kairėn, dešinėn ir aukštyn. Tuo tarpu apačioje yra kito tipo lęšiai ir 3D TOF, kurie prisideda prie visiško, įvairiakrypčio kliūčių aptikimo. Tai suteikia ypatingai daug saugumo.

Tačiau vien pamatyti objektus neužtenka. Dronas taip pat turi išvengti savo kelyje esančius objektus. DJI Air 3 tai padaro su APAS 5.0 programine įranga – technologiją, leidžiančią aktyviai vengti ir sklandžiai apeiti kliūtis automatiškai parengiant naują, geresnį maršrutą.

Tai atitinka ir Advanced RTH (patobulintas automatinis grįžimas į namus), kuris automatiškai siunčia droną namo (visą laiką vengdamas kliūčių), kai jį įjungiate arba kitaip aptinka problemą.

O4 vaizdo perdavimas

DJI Air dronų serijos naujiena taip pat yra O4 vaizdo perdavimas – naujos kartos O4 vaizdo perdavimo sistema, kuri siūlo perdavimo atstumą iki 20 km.

Kiti šios versijos atnaujinimai apima didesnį perdavimo stabilumą, kad būtų išvengta tiesioginio vaizdo trūkinėjimo ir būtų saugesnis skrydis. O4 palaiko iki 1080p/60fps tiesioginius vaizdo perdavimo kanalus.

DJI RC 2 valdymo pultas

DJI Air 3 valdymo pultas

Įsigiję DJI Air 3 turite keletą skirtingų komplektacijų pasirinkimų, kuriuose rasite skirtingus valdymo pultus – pigesnį DJI RC-N2 (be integruoto ekrano) arba brangesnį DJI RC 2 (su integruotu ekranu).

Komplektas su DJI RC-N2 yra pigiausias, todėl droną ir valdiklį galite įsigyti už 1 099 EUR. Jei norite DJI RC 2 (aukštesnės klasės valdiklio, su integruotu ekranu), tuomet kainuos šiek tiek brangiau – 1549 EUR. Tačiau jei kaina nėra esminis rodiklis ir norite patogumo, rekomenduojame rinkti komplektaciją su integtuotu ekranu – DJI Air 3 Fly More Combo (DJI RC 2).

Kuo DJI Air 3 skiriasi nuo kitų dronų?

Kiekviena DJI dronų serija – Mini, Mavic ir dabar Air – yra trečios kartos. Tose kartose yra įvairių dronų variacijų, su skirtingomis techninėmis savybėmis (pvz., Mini 3 Pro ir Mini 3, Mavic 3 Classic ir Mavic 3 Pro).

Šiam palyginimui supriešinome po vieną kiekvienos trečios kartos DJI serijos modelį:

DJI Mavic 3 ClassicDJI Air 3DJI Mini 3 Pro
Kaina nuo1599 EUR1099 EUR829 EUR
Svoris895 g.720 g.<249 g.
Kamera (-os)Hasselblad fotoaparatasPlataus kampo kamera
Vidutinė telekamera
DJI kamera
Nuotraukų raiška20 MP48 MP48 MP
Vaizdo įrašo raiška
5,1K: 5120 × 2700 @ 24/25/30/48/50 kadrų per sekundę
4K: 3840 × 2160 @ 24/25/30/48/50/60/120 kadrų per sekundę
4K/60 kadrų per sekundę HDR vaizdo įrašai4K/30 kadrų per sekundę HDR vaizdo įrašai
Kameros jutiklis4/3 colių CMOS1/1,3 colio CMOS (plataus kampo)
1/1,3 colio CMOS (vidutinis televizinis)
1/1,3 colio CMOS
Diafragmanuo f/2,8 iki f/11f/1.7 (platus kampas)
f/2.8 (vidutinis televizinis)
f/1,7
Kliūčių vengimo technologijaAPAS 5.0APAS 5.0APAS 4.0
Kliūčių jutikliaiDaugiakryptė matymo sistema, papildyta infraraudonųjų spindulių jutikliu orlaivio apačiojeDaugiakryptė matymo sistema, papildyta infraraudonųjų spindulių jutikliu orlaivio apačioje
Kliūčių aptikimas pirmyn, atgal ir žemyn
Maksimalus skrydžio laikas46 min46 min34 min
Vaizdo perdavimo sistemaO3+O4O3+

Ar verta įsigyti DJI Air 3?

Atsižvelgiant į mažą dydį, ilgą skrydžio laiką, įspūdingas funkcijas ir mažesnę kainą nei Mavic 3 ar Inspire, šis dronas idealiai tinka tiems, kurie ieško kažko geresnio ir patvaresnio nei DJI Mini serijos dronų, bet vis tiek nori lengvo, sulankstomo, patikimo ir už gerą kainą.

Tai yra pagrindiniai rodikliai sprendžiant ar verta pirkti DJI Air 3 droną. DJI Air 3 parduodamas trijų komplektacijos variacijų, atsižvelgiant į jūsų pasirinktą valdymo pultą ir tai, ar norite išplėstos (Fly More Combo) komplektacijos (kuris suteikia įvairių papildomų priedų). DJI Air 3 konfigūracijos ir jų kainos yra šios:

Kam tinka Air 3?

DJI Air 3 (DJI RC-N2) dronas

Dronas DJI Air 3 idealiai tinka tiems, kurie nuolat keliauja, ieško nuotykių lauke ar sportuoja. Tai taip pat puikus dronas profesionaliems fotografams ar net pradedantiesiems, kuriems nebūtinai reikia aukščiausios klasės fotoaparatų, ir ypač tiems, kurie vertina universalumą. 

DJI Air 3 taip pat yra tobulas viduriukas tarp Mini 3 Pro ir Mavic 3 dronų.

Tačiau tai yra daug galingesnis dronas nei Mini 3 Pro, atsižvelgiant į Mavic 3 baterijos veikimo laiką, taip pat išmanesnes technologijas, tokias kaip ta įvairiakrypčio žiūrono matymo sistema. Ir, žinoma, yra tos dvi kameros, kurios atrakina kur kas daugiau filmavimo galimybių. Šis dronas yra kompaktiškas, bet universalus ir vis dar gana galingas.

Gaukite geriausius pasiūlymus pirmieji!

Spausdami „Prenumeruoti“, sutinkate, kad gausite el. laiškus iš Droneacademy

Jūsų krepšelis tuščias.
Siūlome įsigyti:
Matyti daugiau prekių