Pasirodžius naujajam Mini 3 Pro dronui, vis dažniau kyla klausimų kurį modelį pasirinkti: Mini 3 Pro ar Mavic Air 2S. Šie du modeliai labai panšūs specifikacijomis ir kaina, tačiau turi savų pliusų ir savų minusų. Turime sutikti, jog vieno tinkančio drono visiems scenarijams nėra ir kiekvienas individualiai renkasi droną pagal esamus poreikius ir panaudojimo būdus.

Abu DJI drono modeliai yra puikūs ir tinkami tiek pradedančiajam, tiek pažengusiam bepiločio orlaivio pilotui. Tačiau, visgi, kuris iš jų geresnis: DJI Mini 3 Pro ar Mavic Air 2S?

DJI Mini 3 Pro Prieš DJI Air 2S

Pažvelkime į šių dviejų dronų skirtumus pagal jų pagrindines technines savybes.

1. Fotografijos ir filmavimo kokybė

Pradėjime nuo kameros sensoriaus jutiklio dydžio. Tai yra vienas esminių aspektų fotografijai ir pagrindinių skirtumu tarp DJI Air 2S ir Mini 3 Pro. Air 2S turi 1 colio sensoriu, o Mini 3 Pro turi 0,8 colio integruotą sensorių.

DJI mini 3 pro dizainas
DJI Air 2s dronas

Kalbant apie vaizdo įrašų kokybę, DJI Air 2S gali filmuoti 4K ir 5,4K, o DJI Mini 3 Pro – tik 4K. Tačiau Mini 3 Pro vis dar turi panašumų su pastaruoju modeliu.

Tik išleidus Mini 3 Pro, pradžioje šis dronas galėjo filmuoti 8 bitų formatu, tačiau po neseniai išleisto atnaujinimo, atsirado galimybė filmuoti 10 bitų formatu, taip kaip ir Air 2S.

Abu dronai turi išmaniuosius skrydžio režimus, tokius kaip „Quickshots“, „MasterShots“, „Spotlight“, „Point Of Interest“, „Hyperlapse“ ir „ActiveTrack“. Abu gali filmuoti 120 kadrų per sekundę esant 1080p.

Mini 3 Pro taip pat turi platesnę diafragmą ir ISO diapazoną nei Air 2S. Viena naujienų Mini 3 drone, jog šis turi galimybę filmuoti tiek horizontaliai (įprastai), tiek vertikaliai – pasukus stabilizatoriu, portreto režimu.

Dar viena juos labiausiai išskirianti savybė – spalvų profilis. DJI Air 2S spalvų profilis yra platesnis nei Mini 3 Pro.

Galiausiai, Air 2S turi geresnį priartinimą, padidindamas iki 4X esant 4K 30 kadrų per sekundę ir 8X esant 1080p 30 kadrų per sekundę greičiui. Mini 3 Pro siūlo tik 2X priartinimą esant 4K.

Reziume, Lyginant šias kameras, Mavic Air 2S turi daugiau pranašumų, tad jei planuojate užsiimti profesionalia fotografija – šis modelis tinkamesnis atsižvelgiant į kokybę. Tačiau tai nereiškia, jog Mini 3 dronas yra prastas pasirinkimas kasdieniam naudojimui.

2. Svoris ir dydis

Didžiulis pliusas skraidant su Mini 3 Pro, jog šiam dronui nereikia licencijos. Šis dronas sveria vos 249 gramus, o licencija reikalinga nuo 250 gramų. DJI Air 2S jau sveria 595 gramus, tad jam reikalingas internetinis egzaminas ir, pereinamuoju laikotarpiu, egzaminas klasėje. Plačiau apie dronų taisykles. Jis taip pat yra labai mažas ir gali lengvai tilpti į kišenę ar kuprinę, tad labai patogu kelionėse. DJI Air 2S irgi nėra toks didelis. Tačiau kadangi Air 2S yra sunkesnis ir galingesnis – geriau susitvarkys su vėju ir stabiliau laikysis ore.

3. Baterija ir skrydžio laikas

Kalbant apie skrydžio laiką, tiek DJI Mini 3 Pro, tiek Air 2S yra beveik panašūs (atitinkamai 34 minutės ir 31 minutė). Šis skrydžio laikas yra tobulomis sąlygomis, nurodyta gamintojo. Skraidant realiomis sąlygomis, atsižvelgiant į aplinkos sąlygas ir skrydžio būdą, skrydis įprastai trunka nuo 25 iki 31 minutės.

4. Kliūčių vengimas

Dar nei viename iš Mini serijos dronų nebuvo įdiegti kliūčių aptikimo sensoriai. Nuo šio Mini 3 Pro dronai juos turi ir tai puiki naujiena – jie išties padeda skristi ir išvengti netikėtų dūžių, ypatingai pagelbėja pradedantiesiems. Taip pat su šiais sensoriais Mini modelyje atsirado funkcija “follow me” – tai automatinis objektų sekimas.

Tačiau ar kliūčių vengimo funkcija prilygsta Air 2S? Ne visai.

Mini 3 Pro turi tik į priekį ir žemyn nukreiptus jutiklius, o Air 2S turi jutiklius aukštyn, pirmyn, žemyn ir atgal.

Todėl, jei skrendate vietovėse, kuriose yra daug kliūčių, su Air 2S būsite saugesni nei Mini 3 Pro.

Air 2S dronas taip pat turi LED apšvietimą, leidžiantį bepiločio orlaivio pilotui saugiau nusileisti vietovėse, kur nėra apšvietimo arba jis silpnas. Mini 3 Pro šio apšvietimo, dėja, bet neturi.

5. Valdikliai

Tiek Mini 3 Pro, tiek DJI Air 2S naudoja RCN1 valdiklį, kuris yra patogus, lengvas ir lengvai suprantamas.

dji air 2s pultas

Abu drono valdymo pultai turi „OcuSync 3.0“ ir gali pasiekti iki 12 km atstumą, o tiesioginė vaizdo perdavimo kokybė siekia iki 1080p raiška.

Tačiau už papildomą mokestį galite įsigyti DJI RC valdiklį, kuris turi 5 colių ekraną, o tai reiškia, kad jums nereikės naudoti savo išmaniojo telefono.

Deja, DJI RC valdiklis nesuderinamas su Air 2S, o vienintelė kita galimybė būtų įsigyti DJI išmanųjį valdiklį, kuris yra daug brangesnis.

6. Kaina

DJI Mini 3 Pro yra šiek tiek brangus, palyginti su ankstesniais Mini serijos dronais, tačiau atsižvelgiant į visas naujas pridėtas funkcijas, išlaikant mažiau nei 250 gramų svorį, galima teigti, kad šis modelis vertas prašomų pinigų.

Mini 3 Pro kaina prasideda nuo 739 EUR be valdymo pulto, 829 EUR su standartiniu valdymo pultu ir 999 EUR su valdymo pultu, kuriame yra įmontuotas ekranas.

Kita vertus, Air 2S kainuoja nuo 999 EUR, kuriame rasite droną, vieną bateriją ir įprastą valdymo pultą už droną, tačiau „Fly More Combo“ komplektas, kuriame yra trys baterijos, ND filtrai ir kiti priedai, galite įsigyti už 1299 EUR.

mini 3 pro komplektacija
DJI Air 2s su išmaniuoju pultu

Ar man pasirinkti DJI Mavic Air 2S?

Jei norite profesionaliai fotografuoti ir filmuoti dronu, DJI Air 2S vis tiek yra geresnis pasirinkimas. Dėl fotoaparato kokybės, skrydžio trukmės, spalvų profilio ir stabilumo jis pranašesnis už Mini 3 Pro.

Nepamirškime, kad DJI Mavic Air 2S dronas išleistas šiek tiek seniau (2020 m.), o tai reiškia, kad jam yra SDK atnaujinimas, todėl jis labiau suderinamas su trečiųjų šalių programomis.

Ar man pasirinkti DJI Mini 3 Pro?

DJI Mini 3 pro sulankstymas

Visiems, kurie kuria nuotraukų ir vaizdo įrašų turinį socialiniams tinklams arba ieško nedidelio drono, kurį galėtų pasiimti su savimi į žygius, atostogas ir kitą veiklą lauke, Mini 3 Pro tam puikiai tiks.

Dėl vertikalios stabilizatoriaus padėties, 10 bitų spalvų profilio, trijų krypčių kliūčių išvengimo ir mažesnio nei 250 gramų sulankstomo dizaino, jis yra geriausias tokio pobūdžio veiklai.

Plačiau apie Mini 3 Pro galite paskaityti: DJI Mini 3 Pro Apžvalga

DJI Mini 3 Pro prieš DJI Air 2S – santrauka

Žemiau yra lentelė, kurioje pabrėžiami pagrindiniai šių dviejų dronų skirtumai.

funkcijosDJI Mini 3 ProDJI Air 2S
Matmenys                     Sulenktas: 145 × 90 × 62 mm Išskleistas: 171 × 245 × 62 mm Su propeleriais: 251 × 362 × 70 mmSulenktas: 180×97×77 mm Išskleistas: 183×253×77 mm
Įstrižainės ilgis247 mm302 mm
Vaizdo jutiklis1/1,3 colio CMOS1 colio CMOS
Svoris249 g595 g
Maksimalus skrydžio laikas34 minutės31 minutė
Nuotraukos raiška48 MP20 MP
Maks. paveikslėlio dydis12 MP20 MP
Vaizdo raiškaIki 4K/60 FPS HDR5,4K/30FPS, 4K/60FPS
ObjektyvasDiafragma: f/1,7Diafragma: f/2.8
Kliūčių jutimas3 krypčių kliūčių jutimas4 krypčių kliūčių jutimas
Baterijos elementų sudėtisLičio jonųLičio polimeras
Baterijos TipasLičio jonųLiPo 3S
Įkrovimo įtampos riba8,5 V12,6 V / 13,2 V
 • DJI Mini 3 Pro dronas be valdymo pulto DJI Mini 3 Pro dronas be valdymo pulto

  DJI Mini 3 Pro Dronas | Be Valdymo Pulto

  739 
 • DJI Mini 3 Pro dronas DJI Mini 3 Pro dronas be valdymo pulto

  DJI Mini 3 Pro Dronas

  829 
 • DJI Mini 3 Pro su išmaniuoju pultu DJI Mini 3 Pro dronas be valdymo pulto

  DJI Mini 3 Pro Dronas | Su DJI RC Valdymo Pultu

  999 

Daugiau DJI dronų galite rasti čia: https://droneacademy.lt/produktai/dji-mavic-dronai/

Kitos naujienos Žiūrėti visus

DJI drono aksesuarai - priedai

TOP 10 DJI dronų aksesuarai

Daugelis įsigyję standartinę drono komplektaciją ir šiek tiek paskraidę supranta, kad kažko trūksta. DJI turi itin platų aksesuarų pasirinkimą, kurie pavers jūsų drono skrydžio patirtį į dar malonesnę. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kokie yra būt...

dji mavic 3 dronas

DJI Mavic 3 dronas – aukščiau visko

DJI Mavic 3 drono modelis yra išmaniausias ir labiausiai pažengęs populiariausios Mavic dronų serijos modelis per trejus metus, su patobulintomis funkcijomis, kurios padidina našumą ir sukuria naujas galimybes skraidyti, fotografuoti ir links...

dronai su kamera vaikams

Dronai vaikams – kokį pasirinkti?

Dronai tapo populiaria dovana vaikams ir dėl geros priežasties. Šiais laikais vaikai ypatingai imlus technologinėms naujienoms - tai labai džiugu! Puiku, kad nuo mažens koja kojon jaunimas seka technologinėmis naujienomis, nenori nuo j...