Pasirodžius naujajam Mini 3 Pro dronui, vis dažniau kyla klausimų kurį modelį pasirinkti: Mini 3 Pro ar Mavic Air 2S. Šie du modeliai labai panšūs specifikacijomis ir kaina, tačiau turi savų pliusų ir savų minusų. Turime sutikti, jog vieno tinkančio drono visiems scenarijams nėra ir kiekvienas individualiai renkasi droną pagal esamus poreikius ir panaudojimo būdus.

dji mini3pro pries air2s
DJI Mini 3 Pro ir Air 2S palyginimas 1

Abu DJI drono modeliai yra puikūs ir tinkami tiek pradedančiajam, tiek pažengusiam bepiločio orlaivio pilotui. Tačiau, visgi, kuris iš jų geresnis: DJI Mini 3 Pro ar Mavic Air 2S?

DJI Mini 3 Pro Prieš DJI Air 2S

Pažvelkime į šių dviejų dronų skirtumus pagal jų pagrindines technines savybes.

1. Fotografijos ir filmavimo kokybė

Pradėjime nuo kameros sensoriaus jutiklio dydžio. Tai yra vienas esminių aspektų fotografijai ir pagrindinių skirtumu tarp DJI Air 2S ir Mini 3 Pro. Air 2S turi 1 colio sensoriu, o Mini 3 Pro turi 0,8 colio integruotą sensorių.

DJI mini 3 pro dizainas
DJI Mini 3 Pro ir Air 2S palyginimas 2
DJI Air 2s dronas
DJI Mini 3 Pro ir Air 2S palyginimas 3

Kalbant apie vaizdo įrašų kokybę, DJI Air 2S gali filmuoti 4K ir 5,4K, o DJI Mini 3 Pro – tik 4K. Tačiau Mini 3 Pro vis dar turi panašumų su pastaruoju modeliu.

Tik išleidus Mini 3 Pro, pradžioje šis dronas galėjo filmuoti 8 bitų formatu, tačiau po neseniai išleisto atnaujinimo, atsirado galimybė filmuoti 10 bitų formatu, taip kaip ir Air 2S.

Abu dronai turi išmaniuosius skrydžio režimus, tokius kaip „Quickshots“, „MasterShots“, „Spotlight“, „Point Of Interest“, „Hyperlapse“ ir „ActiveTrack“. Abu gali filmuoti 120 kadrų per sekundę esant 1080p.

Mini 3 Pro taip pat turi platesnę diafragmą ir ISO diapazoną nei Air 2S. Viena naujienų Mini 3 drone, jog šis turi galimybę filmuoti tiek horizontaliai (įprastai), tiek vertikaliai – pasukus stabilizatoriu, portreto režimu.

Dar viena juos labiausiai išskirianti savybė – spalvų profilis. DJI Air 2S spalvų profilis yra platesnis nei Mini 3 Pro.

Galiausiai, Air 2S turi geresnį priartinimą, padidindamas iki 4X esant 4K 30 kadrų per sekundę ir 8X esant 1080p 30 kadrų per sekundę greičiui. Mini 3 Pro siūlo tik 2X priartinimą esant 4K.

Reziume, Lyginant šias kameras, Mavic Air 2S turi daugiau pranašumų, tad jei planuojate užsiimti profesionalia fotografija – šis modelis tinkamesnis atsižvelgiant į kokybę. Tačiau tai nereiškia, jog Mini 3 dronas yra prastas pasirinkimas kasdieniam naudojimui.

2. Svoris ir dydis

Didžiulis pliusas skraidant su Mini 3 Pro, jog šiam dronui nereikia licencijos. Šis dronas sveria vos 249 gramus, o licencija reikalinga nuo 250 gramų. DJI Air 2S jau sveria 595 gramus, tad jam reikalingas internetinis egzaminas ir, pereinamuoju laikotarpiu, egzaminas klasėje. Plačiau apie dronų taisykles. Jis taip pat yra labai mažas ir gali lengvai tilpti į kišenę ar kuprinę, tad labai patogu kelionėse. DJI Air 2S irgi nėra toks didelis. Tačiau kadangi Air 2S yra sunkesnis ir galingesnis – geriau susitvarkys su vėju ir stabiliau laikysis ore.

3. Baterija ir skrydžio laikas

Kalbant apie skrydžio laiką, tiek DJI Mini 3 Pro, tiek Air 2S yra beveik panašūs (atitinkamai 34 minutės ir 31 minutė). Šis skrydžio laikas yra tobulomis sąlygomis, nurodyta gamintojo. Skraidant realiomis sąlygomis, atsižvelgiant į aplinkos sąlygas ir skrydžio būdą, skrydis įprastai trunka nuo 25 iki 31 minutės.

4. Kliūčių vengimas

Dar nei viename iš Mini serijos dronų nebuvo įdiegti kliūčių aptikimo sensoriai. Nuo šio Mini 3 Pro dronai juos turi ir tai puiki naujiena – jie išties padeda skristi ir išvengti netikėtų dūžių, ypatingai pagelbėja pradedantiesiems. Taip pat su šiais sensoriais Mini modelyje atsirado funkcija “follow me” – tai automatinis objektų sekimas.

Tačiau ar kliūčių vengimo funkcija prilygsta Air 2S? Ne visai.

Mini 3 Pro turi tik į priekį ir žemyn nukreiptus jutiklius, o Air 2S turi jutiklius aukštyn, pirmyn, žemyn ir atgal.

Todėl, jei skrendate vietovėse, kuriose yra daug kliūčių, su Air 2S būsite saugesni nei Mini 3 Pro.

Air 2S dronas taip pat turi LED apšvietimą, leidžiantį bepiločio orlaivio pilotui saugiau nusileisti vietovėse, kur nėra apšvietimo arba jis silpnas. Mini 3 Pro šio apšvietimo, dėja, bet neturi.

5. Valdikliai

Tiek Mini 3 Pro, tiek DJI Air 2S naudoja RCN1 valdiklį, kuris yra patogus, lengvas ir lengvai suprantamas.

DJi mini 3 pro apzvalga rc pultas1
DJI Mini 3 Pro ir Air 2S palyginimas 4
dji air 2s pultas
DJI Mini 3 Pro ir Air 2S palyginimas 5

Abu drono valdymo pultai turi „OcuSync 3.0“ ir gali pasiekti iki 12 km atstumą, o tiesioginė vaizdo perdavimo kokybė siekia iki 1080p raiška.

Tačiau už papildomą mokestį galite įsigyti DJI RC valdiklį, kuris turi 5 colių ekraną, o tai reiškia, kad jums nereikės naudoti savo išmaniojo telefono.

Deja, DJI RC valdiklis nesuderinamas su Air 2S, o vienintelė kita galimybė būtų įsigyti DJI išmanųjį valdiklį, kuris yra daug brangesnis.

6. Kaina

DJI Mini 3 Pro yra šiek tiek brangus, palyginti su ankstesniais Mini serijos dronais, tačiau atsižvelgiant į visas naujas pridėtas funkcijas, išlaikant mažiau nei 250 gramų svorį, galima teigti, kad šis modelis vertas prašomų pinigų.

Mini 3 Pro kaina prasideda nuo 739 EUR be valdymo pulto, 829 EUR su standartiniu valdymo pultu ir 999 EUR su valdymo pultu, kuriame yra įmontuotas ekranas.

Kita vertus, Air 2S kainuoja nuo 999 EUR, kuriame rasite droną, vieną bateriją ir įprastą valdymo pultą už droną, tačiau „Fly More Combo“ komplektas, kuriame yra trys baterijos, ND filtrai ir kiti priedai, galite įsigyti už 1299 EUR.

mini 3 pro komplektacija
DJI Mini 3 Pro ir Air 2S palyginimas 6
DJI Air 2s su išmaniuoju pultu
DJI Mini 3 Pro ir Air 2S palyginimas 7

Ar man pasirinkti DJI Mavic Air 2S?

Jei norite profesionaliai fotografuoti ir filmuoti dronu, DJI Air 2S vis tiek yra geresnis pasirinkimas. Dėl fotoaparato kokybės, skrydžio trukmės, spalvų profilio ir stabilumo jis pranašesnis už Mini 3 Pro.

Nepamirškime, kad DJI Mavic Air 2S dronas išleistas šiek tiek seniau (2020 m.), o tai reiškia, kad jam yra SDK atnaujinimas, todėl jis labiau suderinamas su trečiųjų šalių programomis.

Ar man pasirinkti DJI Mini 3 Pro?

DJI Mini 3 pro sulankstymas
DJI Mini 3 Pro ir Air 2S palyginimas 8

Visiems, kurie kuria nuotraukų ir vaizdo įrašų turinį socialiniams tinklams arba ieško nedidelio drono, kurį galėtų pasiimti su savimi į žygius, atostogas ir kitą veiklą lauke, Mini 3 Pro tam puikiai tiks.

Dėl vertikalios stabilizatoriaus padėties, 10 bitų spalvų profilio, trijų krypčių kliūčių išvengimo ir mažesnio nei 250 gramų sulankstomo dizaino, jis yra geriausias tokio pobūdžio veiklai.

Plačiau apie Mini 3 Pro drono galimybes galite paskaityti: DJI Mini 3 Pro Apžvalga

DJI Mini 3 Pro prieš DJI Air 2S – santrauka

Žemiau yra lentelė, kurioje pabrėžiami pagrindiniai šių dviejų dronų skirtumai.

funkcijos DJI Mini 3 Pro DJI Air 2S
Matmenys                      Sulenktas: 145 × 90 × 62 mm Išskleistas: 171 × 245 × 62 mm Su propeleriais: 251 × 362 × 70 mm Sulenktas: 180×97×77 mm Išskleistas: 183×253×77 mm
Įstrižainės ilgis 247 mm 302 mm
Vaizdo jutiklis 1/1,3 colio CMOS 1 colio CMOS
Svoris 249 g 595 g
Maksimalus skrydžio laikas 34 minutės 31 minutė
Nuotraukos raiška 48 MP 20 MP
Maks. paveikslėlio dydis 12 MP 20 MP
Vaizdo raiška Iki 4K/60 FPS HDR 5,4K/30FPS, 4K/60FPS
Objektyvas Diafragma: f/1,7 Diafragma: f/2.8
Kliūčių jutimas 3 krypčių kliūčių jutimas 4 krypčių kliūčių jutimas
Baterijos elementų sudėtis Ličio jonų Ličio polimeras
Baterijos Tipas Ličio jonų LiPo 3S
Įkrovimo įtampos riba 8,5 V 12,6 V / 13,2 V
 • DJI Mini 3 Pro dronas be valdymo pulto DJI Mini 3 Pro dronas be valdymo pulto

  DJI Mini 3 Pro Dronas | Be Valdymo Pulto

  739 
 • Akcija! DJI Mini 3 Pro dronas DJI Mini 3 Pro dronas be valdymo pulto

  DJI Mini 3 Pro Dronas

  745 
 • Akcija! DJI Mini 3 Pro su išmaniuoju pultu DJI Mini 3 Pro dronas be valdymo pulto

  DJI Mini 3 Pro Dronas | Su DJI RC Valdymo Pultu

  899 

Daugiau DJI dronų galite rasti čia: https://droneacademy.lt/dji-dronai/

Kitos naujienos Žiūrėti visus

Bepilociu orlaiviu skraidymo taisykles

Bepiločių orlaivių skraidymo taisyklės Lietuvoje

Straipsnyje numatytos taisyklės galioja iki 2020-12-31. Naujausios taisyklės -> www.droneacademy.lt/dronu-taisykles   Kadangi šiais laikais bepiločiai orlaiviai naudojami ne tik profesionalų, tačiau ir mėgėjų, kurie išbando įr...

dronai verslui

Dronai versle: panaudojimo būdai

Vis dažniau girdime, jog verslai investuoja į procesų optimizavimus, norėdami sutaupyti aptarnavimo, gamybos ar priežiūros kaštus. Dažna investicija būna nukreipta į robotikos rinką, kuri leistų sutaupyti laiko ar žmogiškųjų išteklių. Augant ir ...

DJI Agras T30 agrodronas

DJI Agras T30 ir T10 ūkio agrodronai: kuo jie skiriasi?

Tikslioji žemdirbystė – tai ūkininkavimo praktika, kuriai naudojamos technologijos optimizuoti augalininkystę ir padidinti derlių. Pastaraisiais metais dronai tapo populiaria tiksliojo žemės ūkio priemone, leidžiančia ūkininkams rinkti duome...